ul. Galla 4/6 Kraków i ul. Józefa Piłsudskiego 28/2 Kraków +48 737 164 947

„Inspirujące duety: muzeum & książka. W dialogu z naszą rzeczywistością w 3D” - GeniusFORGE

    Jesteś tutaj:
  • Start
  • warsztaty„Inspirujące duety: muzeum & książka. W dialogu z naszą rzeczywistością w 3D”

„Inspirujące duety: muzeum & książka. W dialogu z naszą rzeczywistością w 3D”

24 marca, 2024 admin 0 Comments

Będąc belferką, powtarzałam sobie, że belferka nie jest tą, która wie lepiej, ale tą, która pokazuje, gdzie szukać. I tymi słowami kierując się, proponuję młodym „wpadającym” do Genius Forge cykl spotkań „Inspirujące duety: muzeum & książka”.

Do czego miałyby nas zainspirować? Do zainteresowania się naszą rzeczywistością (współczesnością) w 3D, do podjęcia rozmowy na tematy zajmujące młodych, a często unieważniane czy tabuizowane, do poznania siebie dzięki nowym miejscom i kontekstom, z którymi się spotkamy w Krakowie, do nakreślenia własnej/osobistej mapy kulturalnej Krakowa. Nie tylko koty lubią chodzić swoimi ścieżkami 😉

W planach:

→ w kwietniu: Muzeum Komiksu (ul. Sarego 7) & komiks „Kiedyś będzie pięknie” z serii „W(y)kluczenia”;

→ w maju: Muzeum Fotografii (MuFo Rakowicka 22A) & książki Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”, „Nieprzezroczyste. Historie chłopskiej fotografii”;

→ w czerwcu: Muzeum Banksy (ul. Joselewicza 21) & książka-album „Banksy. Wojna na ściany” o sztuce graffiti oraz ideach i dziełach Banksy’ego.

Proponowane spotkania pomogą nam w poszukiwaniu sposobów mówienia o człowieku i jego świecie, czyli i o nas, i o naszym świecie.

Pomysł na każde spotkanie: 

→ czas trwania: ok. 3 godziny zegarowe → dzień tygodnia: niedziela;

→ część I: poznanie muzeum (albo poprzez ukierunkowane zwiedzenie wystawy, albo dzięki tzw. lekcji muzealnej – sposób poznawania muzeum związany będzie ze specyfiką miejsca),

→ część II: rozmowa inspirowana miejscem i książką korespondującą z miejscem → celem rozmowy: 

– wrócić do siebie, do tego, co w nas i dla nas ważne, piękne, trudne, krzepiące etc., 

– pogadać o tym, co nas nurtuje, zajmuje i przejmuje – bez autocenzury; 

moderatorką rozmowy: Agnieszka Foryś; wszystkie materiały pomagające uczestniczyć w rozmowie (np. fragmenty książek) będą zapewnione.

Data, plan i cena (zmienna ze względu np. na ceny biletów wstępu) spotkania będą podawane z dwu-, trzytygodniowym wyprzedzeniem. Miejscem zbiórki będzie wybrane muzeum (dojazd i powrót – samodzielnie). 

Tu, na blogu podrzucać będziemy zaproszenie i garść informacji o tym, czego możecie się spodziewać w czasie każdego z planowanych spotkań. Już po weekendziezaproszenie na kwietniowe (7.04., niedziela) spotkanie i rozmowy w Muzeum Komiksu wokół wystawy i komiksu „Kiedyś będzie pięknie”. 

GENIUS FORGE

leave a comment